A farmer minden gardróbban, így biztos vagyok benne, hogy a tiedben is megtalálható. Ez az a ruha darab amely számtalan változatban és összeállításban hordható. A farmer anyag elnyűhetetlen, és extra kényelmes. Egyszer azonban minden darab számára eljön a vég. Szűk vagy bő lesz, kimegy a divatból, elkopik, vagy éppen a sok hordástól nem bírja tovább, s egy reccsenéssel megadja magát.
Ekkor az elkeseredés helyett, néhány kreatív ötlettel új életet adhatunk kedvenc farmerünknek, s más formában – táska, mobiltok, zsepitartó, stb. – hordhatjuk tovább.
Ezt a szoknyát a fiam keresztlányának első születésnapjára varrtam. Farmeranyag és csipke szükséges hozzá.
Legjobb ha van olyan méretű farmer darabunk amiből toldás nélkül kijön a szükséges méret. Ha nincs, farmernadrágok száraiból, vagy szoknyából lehet összetoldani akkora darabot, amekkorára szükségünk van. Én egy elég nagyméretű női lapszoknyából varrtam, s így nem kellett toldani
Az összevarrt, előkészített farmer anyagból levágunk egy 25×70 cm-es darabot, ez lesz a szoknya felső része, majd a fodornak egy 8×90 cm-es darabot.
A darabokat elszegjük, s a rövidebb oldalaik mentén mind a kettőt összevarrjuk.
A felső rész összevarrásakor az egyik végén egy 4 cm hosszú nyílást hagyunk, jól eldolgozva a végét. Ezen a végén 4 cm-t visszahajtunk, s talpszélesen legépeljük. Egyenletesen távolságokra kb 1.2 cm, még két varrást készítünk. Ez lesz a szoknya korca, melybe három sor gumit húzunk.
A szoknya fodor részét a hosszabbik oldalán beráncoljuk. Ez történhet géppel és kézzel is. Géppel a legnagyobb öltéshosszra állítva a hosszabbik oldala mentén végigvarrunk, majd az alsó szálat nagyon óvatosan húzva a felső rész hosszúságáig ráncoljuk. Itt ez kb. 68 cm. Kézzel pedig apró fércöltésekkel végig varrjuk a fodor hosszát, s ugyan úgy beráncoljuk. Ez egy kicsit időigényesebb, de biztos, hogy elsőre sikerül.
A fodrot és a felsőrész szegett végét színt-színnel szembe fordítjuk, megtűzzük, vagy férceljük, úgy hogy a ráncokat egyenletesen elosztjuk
A fodrot óvatosan hozzávarrjuk a felsőrészhez, majd egyenesre igazítva, a színéről talpszélesen rá is tűzzük a felsőrészre.
Összevarrva így néz ki a színén…
… és a fonákán.
A fodor aljára felvarrjuk a csipkét.
A derekánál a szoknyakorcba befűzzük a három sor gumit, és nedves ruhán keresztül alaposan kivasaljuk.
Természetesen a szoknya arányosan nagyítva nagyobb méretben is elkészíthető. Ez az egy éves kislánynak kb. lábszárközépig ért. ha rövidebbet szeretnénk, a felső rész hosszát kell rövidebbre szabni.
Jó munkát!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: